Prvý a testovací ročník nám prišlo 369 príspevkov z každého kraja Slovenska. Výťaznou školou sa stala ZŠ v Žiline na Oravskej ceste
Strategické partnerstvo a tvorba manuálu k výchove a podpore pestovania rastlín
Permakultúra, pestovanie, výsadba stromov
Vyzbierali sme 63+ vriec plných odpadkov priamo z pláže na Cypre
S rastom miest vznikajú problémy, ale zelené plochy pomáhajú bojovať proti znečisteniu a zlepšujú našu pohodu.
Projekt „EcoYOUTH“ zhromaždil pracovníkov s mládežou z EÚ a susedných krajín, aby precvičili a diskutovali o metódach, ako urobiť prácu s mládežou (a ich organizáciami) ekologickejšou a udržateľnejšou.
Projekt bol poňatý s cieľom výmeny skúseností a príkladov dobrej praxe z Rumunska, Turecka a Slovenska, ktoré by pomohli pracovať s mladými ľuďmi a prispieť k ekologickej udržateľnosti súčasného kontextu.
Hlavným cieľom bolo povzbudiť a motivovať mladých ľudí k záujmu o životné prostredie a naučiť ich, ako každý môže prispieť k ochrane prírody.
Hoci koncept "zerowaste" je veľmi populárny najmä na sociálnych sieťach, Mother Flower sa snaží vyhnúť sa povrchnému prístupu a namiesto toho sa angažuje v boji za skutočné zmeny a lepšiu budúcnosť pre Zem.
Iba dva mesiace pred Medzinárodným upratovacím dňom sme sa spojili s ľuďmi a organizáciou TrashOut, aby sme pomohli prírode.
Po účasti na vzdelávacích projektov a zbierkach sme si uvedomili záujem ľudí o našu formu, identitu a ciele.
Hneď sme si padli do oka a dodnes spolupracujeme na rôznych aktivitách.
Vyzbierali sme len dve desiatky vriec, ale pocit z ušľachtilej práci nám predsa len nedovolil skončiť.
Iniciatíva Mother FloweR vznikol vďaka a kvôli tejto dobe.